Bursztyn – czym on tak naprawdę jest?

Nazywamy go kamieniem i mimo że wygląda jak kamień szlachetny, BURSZTYN wcale kamieniem nie jest. To oczywiście prastara skamieniała ŻYWICA. Piękna biżuteria z niego wykonana jest znana chyba każdemu na nas. Ale czy wiesz, że bursztyn to także CUDOWNY UZDROWICIEL? A ten najwspanialszy jest nasz – BURSZTYN BAŁTYCKI.

 

Dlaczego bursztyn bałtycki jest szczególnie drogocenny wśród bursztynów?

A to dlatego, że zawiera substancję zwaną KWASEM BURSZTYNOWYM.

Kwas bursztynowy (Succinic Acid) – jeden z kwasów dikarboksylowych – jest silnym biostymulatorem, ponieważ pobudza skórę do naturalnej odnowy. Podczas noszenia bursztynu blisko skóry, jej ciepło sprawia, że bursztyn bałtycki uwalnia tenże kwas bursztynowy. Kwas działa jak naturalny środek PRZECIWBÓLOWY zmniejszający stan zapalny. Bursztyn przyczynia się w ten sposób do poprawy naszej odporności.

Ostatnie badania naukowe dowiodły, że kwas bursztynowy ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka, gdyż wspomaga nasze narządy, w tym wątrobę, nerki, pęcherz i żołądek. Jest uważany za naturalny antybiotyk wspomagający gojenie się ran. Co do magicznych właściwości bursztynu, uznaje się też, że bursztyn pomaga zrównoważyć emocje, oczyścić umysł i uwolnić negatywną energię. I nade wszystko jest cudownym, ciepłym kamieniem do noszenia.

 

 

Napisz do nasZadzwoń do nas