Łaźnia parowa nazywana także sauną parową to znany i praktykowany od starożytności zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu nie tylko umysł, ale także ciało może przeżyć prawdziwe odrodzenie. Wysoka temperatura na poziomie 40-60°C oraz wysoka wilgotność, to warunki, które pozytywnie wpływają na cały organizm człowieka. W poniższym artykule przedstawiamy korzyści dla ciała, jakie niesie za sobą wizyta w saunie parowej.

Wizyta w łaźni parowej jako sposób na wzmocnienie organizmu

Kąpiele parowe przede wszystkim zmniejszają napięcie mięśni, dzięki temu umożliwiają pełne rozluźnienie i odprężenie ciała. Co więcej, warunki panujące w łaźni parowej przyczyniają się do poprawy krążenia, a także zwiększają częstotliwość bicia serca, co przekłada się na lepsze dotlenienie organizmu. W tym miejscu warto wspomnieć, że kąpiele parowe są skutecznym sposobem na walkę z objawami chorób układu oddechowego. Wysoka temperatura oraz wilgotność wspomagają wydalanie zalegającej wydzieliny, jednocześnie nawilżając śluzówki górnych dróg oddechowych. Z kolei różnica temperatur pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, powodując zwiększenie produkcji przeciwciał, niezbędnych do skutecznej ochrony organizmu przed drobnoustrojami. Ponadto regularne korzystanie z sauny parowej, obecnej w ośrodku spa powoduje wzrost aktywności kory nadnerczy, która odpowiada m.in. za zdolności metaboliczne organizmu.

Sesja w saunie parowej dla poprawy urody

Sauna parowa oprócz wspomagania pracy narządów wewnętrznych przyczynia się także do poprawy kondycji skóry. Gorąca kąpiel parowa sprawia, że pory się rozszerzają i dzięki temu wydalają zalegające w nich toksyny. W ten sposób skóra samoczynnie się oczyszcza, redukując nieestetyczne zaskórniki, co ma niebagatelne znaczenie dla osób zmagających się z trądzikiem lub innymi problemami dermatologicznymi. Poza efektem oczyszczenia, warunki panujące w łaźni parowej nawilżają skórę, poprawiają jej elastyczność oraz jędrność, dzięki temu przeciwdziałają pierwszym oznakom starzenia się skóry. Wizyta w saunie parowej jest również doskonałą formą relaksu, uwalniającą umysł od stresu i negatywnych myśli.

Napisz do nasZadzwoń do nas