Hammam to niezwykle relaksacyjny i korzystny dla zdrowia rytuał. Jest doskonałym sposobem na zredukowanie stresu. Jednak jak do każdego zabiegu, należy się do niego odpowiednio przygotować, aby uzyskać możliwie największe korzyści i nie zaszkodzić sobie. Rytuał hammam jest przeznaczony dla większości osób. Istnieje niewiele przeciwwskazań do korzystania z niego.

Czego należy unikać przed hammamem?

Podczas rytuału hammam odbywa się masaż różnymi specyfikami. Z tego powodu przed zabiegiem należy unikać wszystkich czynności, które mogą podrażnić skórę. Niewskazane jest golenie skóry tego samego dnia, w którym ma być wykonany hammam. W przypadku bardziej inwazyjnych sposobów depilacji najlepiej odczekać aż skóra się zregeneruje.
Przed hammamem lepiej również zrezygnować z opalania. Jest to ważne szczególnie na początku sezonu, gdy skóra jeszcze nie jest przyzwyczajona do słońca.
Przez kilka dni przed zabiegiem warto zrezygnować z silnych peelingów.
W dniu zabiegu najlepiej zrezygnować z makijażu i nakładania tłustych kremów i maści.
Kolejną ważną kwestią jest to, by nie spożywać posiłków bezpośrednio przed zabiegiem. Najlepiej zjeść coś lekkostrawnego 2 – 3 godziny przed rozpoczęciem hammamu. W dniu hammamu nie należy pić alkoholu. Przed zabiegiem warto się nawodnić.

Na co zwrócić uwagę przed hammamem?

Przed rytuałem hammam, należy upewnić się, czy nie ma się przeciwwskazań do korzystania z niego. Osoby z poważnymi chorobami serca oraz z niskim lub wysokim ciśnieniem nie powinny wykonywać tego zabiegu. W przypadku wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby mieć pewność, czy zabieg jest bezpieczny.
Warto przejrzeć oferty różnych salonów masażu. Salony masażu w Gdańsku, Warszawie czy innych dużych miastach mają różnorodną ofertę, co ułatwia znalezienie idealnego rodzaju hammamu.
W niektórych salonach są dostępne wszystkie niezbędne przedmioty potrzebne do hammamu, w innych konieczne może być posiadanie własnych klapków czy ręcznika. Warto zapytać się co dokładnie zapewnia dane miejsce.

 

Napisz do nasZadzwoń do nas