Chcesz razem ze swoją przyjaciółką przeżyć magiczne, odprężające chwile, dzięki którym wasze ciało, a także umysł dozna odrodzenia, uwalniając się od stresu? Zapewne Twoja odpowiedź jest twierdząca, zatem zapraszamy Cię do zapoznania się z tajnikami cudownego rytuału hammam.

Rytuał Hammam – w czym tkwi jego niezwykła moc?

Hammam to w języku tureckim łaźnia parowa, ale także prozdrowotny, relaksujący rytuał pielęgnacyjny, wywodzący się z kultury Bliskiego Wschodu, który od starożytności po dzisiejsze czasy pomaga ludziom odzyskać równowagę umysłu, przy jednoczesnej regeneracji ciała. Tak dobroczynne działanie na sferę cielesną, a także duchową jest efektem połączenia kojącego orientalnego klimatu oraz profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, wykorzystujących dary matki natury. W naszym SPA Amber Hammam, mieszczącym się w Gdańsku oferujemy 3 rodzaje tego wyjątkowego rytuału – bursztynowy, turecki oraz marokański. Każdy z nich składa się z 4 etapów – nawilżenia, oczyszczenia, dogłębnego oczyszczenia i namaszczenia. Podczas całego rytuału trwającego 2 lub 2,5 godziny wszystkie zmysły doświadczają przyjemnych i niepowtarzalnych doznań.

Każdy rytuał hammam rozpoczyna się od nawilżenia, czyli kilkunastominutowej sesji w łaźni parowej, gdzie pod wpływem ciepła mięśnie całego ciała się rozluźniają, a pory skóry rozszerzają, wydalając toksyny przy jednoczesnej absorpcji wilgoci. Tak przygotowane ciało jest gotowe na etap drugi, czyli peeling oczyszczający przeprowadzany przy pomocy rękawicy Kessa, wykonanej z szorstkiego materiału. W przypadku rytuału hammam w wersji bursztynowej i tureckiej, po peelingu masażysta rozpoczyna się delikatny masaż, podczas którego Wasze ciała okryje kołderka z piany mydlanej. Natomiast jeśli wybierzecie hammam marokański, to w Wasze ciała wmasujemy czarne mydło Savon Noir, którego moc ekstraktu z czarnych oliwek ukoi i odżywi zmęczoną skórę. Po oczyszczeniu Waszych ciał z mydła poprzez przyjemne polewanie ciepłą wodą nałożymy na Waszą skórę w 100% naturalną, wulkaniczną glinkę Rhassoul, której zadaniem będzie usunięcie martwego naskórka oraz nadmiaru sebum, gromadzącego się w porach.

Ostatnim etapem rytuału jest namaszczenie po uprzednim osuszeniu skóry. W przypadku hammam bursztynowego na Waszych ciałach wykonamy niezwykle relaksujący masaż leczniczy z użyciem olejku bursztynowego i nalewki bursztynowej, która pomoże Wam odzyskać siły witalne. Jeśli wybierzecie rytuał hammam marokański lub turecki, to w ramach namaszczenia w Wasze ciała wmasujemy olejek arganowy nazywany eliksirem młodości o cudownych właściwościach regenerujących, odżywiających i ujędrniających skórę. Po zakończonym masażu w Sali Relaksu będziecie mogły przy spokojnej muzyce wspólnie odetchnąć i zapomnieć o trudach dnia codziennego, jednocześnie delektując się smakiem tureckiej herbaty i słodkiego, tureckiego przysmaku o nazwie lokum.

Napisz do nasZadzwoń do nas