Czym jest borowina?

Borowina jest rodzajem torfu o specyficznych właściwościach fizykochemicznych, który już od dawna jest wykorzystywany w lecznictwie. Zawiera ona substancje bakteriobójcze, odżywcze i przeciwzapalne.

Borowina to przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- i mikroelementy.

Borowinę często nazywa się czarnym złotem Polski – słynie z czystości i wysokiej jakości. Jej złoża zaczęły się formować około 10 tys. lat p.n.e., po ustąpieniu lodowca.

Jak działa borowina?

Podgrzana borowina lecznicza rozluźnia bolące mięśnie, a przy tym dostarcza do organizmu wiele cennych składników, takich jak kwasy organiczne i sole mineralne.

Ciepłe okłady borowinowe rozszerzają naczynia krwionośne. Dzięki temu poprawia się nasz krwioobieg, a mięśnie i stawy rozluźniają się. W ten sposób zabieg borowinowy działa przeciwbólowoodprężająco.

 

Efekty?

  • Podniesienie odporności
  • Przyspieszenie metabolizmu
  • Oczyszczenie organizmu
  • Redukcja bólu
  • Łagodzenie stanów zapalnych skóry
  • Rozluźnienie mięśni

 

Rytuał Borowinowy – nasza propozycja dla Ciebie

W naszym salonie przekonasz się o walorach borowiny na własnej skórze! Rytuał borowinowy składa się z 4 etapów.

Na początek zaprosimy Cię do łaźni parowej, gdzie w przyjemnej temperaturze wstępnie rozluźnisz się i nawilżysz skórę. Następnie zaprosimy Cię na gorący, kamienny stół, na którym wykonamy dokładny bursztynowy peeling całego ciała, by oczyścić Twoją skórę i przygotować ją na działanie borowiny.

Gdy Twoja skóra już będzie gładka i czysta, nałożymy na nią warstwę podgrzanej borowiny, a następnie owiniemy Cię folią, by błotko zachowało wysoką temperaturę i terapeutycznie działało na Twoje ciało.

Po pewnym czasie relaksu pod borowiną, zaprosimy Cię pod prysznic, a po powrocie wykonamy głęboko relaksujący masaż całego ciała.

 

Warto spróbować na chłodne, jesienne dni!

 

Napisz do nasZadzwoń do nas