Czym jest ciepłoterapia?

Ciepło jest niezbędne dla naszego zdrowia i komfortu psychicznego. Celowane wykorzystanie ciepła dla celów terapeutycznych nazywana się termoterapią, bo ma wiele korzystnych dla zdrowia efektów

Terapia ciepłem może przybierać różne formy, takie jak sauna (ta przede wszystkim), masaż na podgrzewanym kamiennym stole czy okłady z kamieni wulkanicznych. Każda z nich fantastycznie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu: od redukcji stresu aż po działanie przeciwbólowe. Dodatkowo taka terapia jest bardzo przyjemna 🙂

 

Na czym to polega?

Podstawą działania ciepłoterapii jest doprowadzenie ciepła do tkanek skóry, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi, a tym samym lepsze odżywienie i utlenienie tkanek. Ponadto, podniesienie temperatury ciała wzmaga metabolizm, poprawia odporność, obniża napięcie mięśniowe oraz redukuje ból (szczególnie związany z chorobami stawów).

 

 

Na sucho, czy mokro?

Istnieją dwa główne rodzaje ciepłoterapii: sucha oraz mokra. Ciepłoterapia sucha wynika z doprowadzenia ciepła do ciała poprzez kontakt z rozgrzanym przedmiotem, np. gorącym kamieniem lub poduszką elektryczną. Mokra natomiast wiąże się z zanurzeniem ciała w rozgrzanej cieczy lub parze wodnej. Przykładem takiej terapii jest m.in. gorąca kąpiel lub sauna.

 

 

W naszym Amber Hammam doświadczycie pełnego spektrum ciepłoterapii: od pobytu w ciepłej łaźni parowej, poprzez wypoczywanie na rozgrzanych kamiennych stołach i okłady ciepłą glinką i bursztynem, kończąc na gorącej herbatce.

 

 

Napisz do nasZadzwoń do nas